Smaller Default Larger

Wydarzenia

Być aktorem…

Być aktorem – trudna sprawa, ale dzieci z Dominikowic nie boją się wyzwań. Przed feriami uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wystawili spektakl pt. „Zaklęta góra”. Przedstawienie było niezwykłe. Ciekawa fabuła, przepiękna scenografia, kostiumy i aktorzy, którymi byli wszyscy uczniowie z klas I-III oraz rodzice.

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się

do swojego brata i wyciągasz

do niego ręce, jest Boże Narodzenie...

         Tradycją naszej szkoły są spotkania, które wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne odbyło się z udziałem całej społeczności szkolnej, nauczycieli, pracowników, rodziców.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

                                                                            Wisława Szymborska

 Pasowanie na czytelnika od dawna wpisane jest do kalendarza uroczystości szkolnych. W tym roku odbyło się ono 14 grudnia. Aby podkreślić rangę wydarzenia, dzieciom w uroczystości towarzyszyła nie tylko wychowawczyni pani Agata Wszołek, ale również pani dyrektor Lidia Foltyn.

VI FESTIWAL BIEGOWY 2015 KRYNICA-ZDRÓJ

W niedzielę, 13 września 2015 r., po raz kolejny został zorganizowany wyjazd do Krynicy-Zdroju na Festiwal Biegowy.

Nasza grupa uczniów z gimnazjum obsługiwała punkt serwisowy na trasie Koral Maratonu. Do ich obowiązków należało podawanie napojów, wilgotnych gąbek oraz cukru nadbiegającym maratończykom i zawodnikom sztafet, ale przede wszystkim gromki i nieustający doping, który został zauważony i doceniony przez uczestników zmagań.

Uczniowie mieli również okazję skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Były to: degustacja lodów, ciepły posiłek, przyrządzenie koktajlu owocowego siłą mięśni nóg na tzw. blenderbike’u. Uczestnicy próbowali swoich sił na cykloergometrach i bieżniach stacjonarnych, zbierając kilometry na szczytny cel Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków pod nazwą „Podziel się kilometrem” wspierającego naukę zdolnej młodzieży wiejskiej będącej w trudnej sytuacji materialnej. Gimnazjaliści odwiedzili również Targi Expo.

Festiwal biegowy2015

 

Pamięć jest niezbędnym składnikiem małej ojczyzny. Pozwala nam zachować ją we wspomnieniu, nawet jeżeli utracimy z nią kontakt bezpośredni. Tak długo jak żyjemy i gdziekolwiek jesteśmy, pozostaje ona cząstką naszej tożsamości, naszym znakiem identyfikacyjnym.                       

Ryszard Kapuściński

 W ramach zajęć Koła Regionalnego oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa młodzież gimnazjalna 13 i 14 grudnia uczestniczyła w spotkaniach autorskich z mieszkanką naszej wsi – panią Zofią Markowicz.