Smaller Default Larger

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

„Każda książka jak głos podany przez radio,
dociera tylko do tych, którzy mają tę samą długość fali”.

Jan Parandowski

 

Pan Krzysztof Petek jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.

20 października 2015 r. młodzież z naszego Gimnazjum oraz uczniowie klas IV – VI SP uczestniczyli w spotkaniu autorskim, którego organizatorem było Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice.

Wcześniej uczniowie w ramach godzin wychowawczych i języka polskiego zapoznali się z twórczością pana Krzysztofa Petka i przygotowali pytania, które zostały zadane w czasie spotkania. Pan Krzysztof świetnie potrafił nawiązać kontakt z młodzieżą, tak więc mimo że spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne, to młodzież niechętnie się z nim rozstawała.

Na zakończenie spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie, a literat dokonał wpisu do kroniki szkolnej. Wielu uczniów otrzymało od niego autograf.
Każdy, kto uważnie słuchał, wyszedł ze spotkania jako ktoś, kto wzbogacił swoją wiedzę. Ktoś, kto zrozumiał mechanizmy, jakimi rządzi się nasz świat. Ktoś, kto już wie, jakimi wartościami powinien kierować się w życiu.

 

                                                                                                                     Renata Dulęba