Smaller Default Larger

STULECIE BITWY POD GORLICAMI

             W związku z przypadającą w 2015 roku setną rocznicą bitwy pod Gorlicami uczniowie naszej szkoły podjęli trud dokładniejszego poznania historii naszej „małej ojczyzny” i przypomnienia wydarzeń związanych z działaniami wojennymi na froncie wschodnim, które zmieniły przebieg I wojny światowej i w zdecydowany sposób przyczyniły się do jej zakończenia.

 

            W Konkursie Historycznym „Ziemia Gorlicka w 1915” zorganizowanym przez PCE
w Gorlicach 9 grudnia 2014 r. brali udział uczniowie klasy VI – Justyna Bogdan i Karolina Sotnicka.

            W Konkursie Historycznym „Ziemia Gorlicka w 1915” organizowanym dla uczniów Gimnazjów przez PCE w Gorlicach 10 marca 2015 r. wzięli udział uczniowie z klasy III Gimnazjum: Karolina Dziki, Kinga Tomalska, Joanna Woźniak.

            W Międzygminnym Konkursie Wiedzy Historycznej – „100. rocznica bitwy pod Gorlicami” organizowanym przez Zespół Szkół w Łużnej pod patronatem wojewody małopolskiego 24 marca 2015 r. naszą szkołę reprezentowały uczennice: Karolina Dziki i Joanna Woźniak.

Opiekunem uczniów był pan Jerzy Lewiński.