Smaller Default Larger

Święto państw europejskich w naszej szkole

Dzień Europy to święto pokoju i jedności. Obchodzone jest w Unii Europejskiej 9 maja (od 1985 r.) na pamiątkę ogłoszenia historycznej deklaracji Roberta Schumana, w której przedstawił on swoją wizję nowoczesnej Europy.

W naszej szkole świętowaliśmy w piątek, 10 maja. W tym dniu uczniowie ubrali się w stroje w kolorach flagi wylosowanego państwa: kl. IV – Rumunia, kl. V – Szwecja, kl. VI a – Niemcy, kl. VI b – Hiszpania, kl. VII – Włochy, kl. VIII – Francja. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo i radośnie, gdyż młodzież z dużą kreatywnością podeszła do tego zadania.

Został też przeprowadzony konkurs dla chętnych na pracę plastyczną związaną z dowolnym państwem europejskim. Uczniowie kl. VI a: Wiktor Depczyński, Julia Glista, Julia Zawadowicz  oraz Justyna Górska z kl. VI b zdobyli wyróżnienia i zostali nagrodzeni drobnym upominkami.

Samorząd Uczniowski