Smaller Default Larger

Gabrysia, Patrycja i Marcel — literackie talenty w naszej szkole

Z radością informuję, że w naszej szkole rosną przyszli wybitni pisarze i ilustratorzy. Troje uczniów — Patrycja Politowicz i Gabrysia Wantuch z klasy 2b oraz Marcel Karp z klasy 5b — stworzyli oryginalne i piękne historie, którymi chcą się podzielić z innymi.

Patrycja i Gabrysia napisały książkę o przygodach Iskry i Błyskawicy — magicznych sióstr, które walczyły z złoczyńcami — zatytułowaną „Tajemnicze dziewczyny — siostrzana pomoc”. Tej niezwykłej opowieści towarzyszą piękne ilustracje, których autorkami są także nasze uczennice. Natomiast Marcel stworzył wzruszającą historię Hugona, który w tragicznych okolicznościach znalazł się na bezludnej wyspie, zatytułowaną „Hugo i Księżycowy Ptak”. Książki Patrycji, Gabrysi i Marcela są dostępne w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tymi historiami jeszcze przed wakacjami.

Dziękuję naszym uczniom za te niezwykłe literackie podróże. Wasze opowieści utwierdzają w przekonaniu, że dzieciom nie brak talentu, wyobraźni i pracowitości.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka