Smaller Default Larger

Biblioteka szkolna w liczbach — podsumowanie roku szkolnego 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie nie tylko osiągnięć edukacyjnych, lecz także zestawienie aktywności uczniów w bibliotece szkolnej.

W roku szkolnym 2022/2023 uczennice i uczniowie wypożyczyli łącznie 2262 książki, odwiedzając bibliotekę szkolną 4318 razy.

Wśród klas 1–3 najwięcej książek w bieżącym roku szkolnym — dokładnie 572 — wypożyczyła klasa 2b. Tuż za nią znalazła się klasa 3 z 498 wypożyczonymi publikacjami. Trzecie miejsce zajęła klasa 1, która wypożyczyła 419 książek. Miejsce tuż za podium należy do klasy 2a, która ma na swoim koncie 108 wypożyczonych publikacji.

Statystyka wśród klas 4–8 przedstawia się następująco. Liderem okazała się klasa 4, która wypożyczyła 216 książek. Na drugie zaszczytne miejsce zapracowała klasa 6, wypożyczając 156 publikacji. Na trzecim miejscu znalazła się klasa 5b z 102 wypożyczonymi książkami, a na czwartym miejscu klasa 5a, która w bieżącym roku szkolnym wypożyczyła 76 książek. Z kolei klasa 7 uplasowała się na piątym miejscu z 58 wypożyczanymi publikacjami, a tuż za nią klasa 8, która wypożyczyła z biblioteki szkolnej 57 książek.

Serdecznie dziękuję dużym i małym czytelnikom za wszystkie przeczytane książki, tak liczne odwiedzanie biblioteki szkolnej i za wspólne rozmowy, nie tylko o książkach, które przeprowadzaliśmy. Dziękuję Wam za pomoc w codziennych pracach bibliotecznych oraz aktywny udział w konkursach i akcjach czytelniczych. Bardzo się cieszę z Waszej obecności w bibliotece szkolnej. Dziękuję za wspólnie spędzony rok.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka