Smaller Default Larger

„Mazurskich przygody z dreszczykiem” — eliminacje gminne XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach już po raz dwudziesty czwarty odbywa się powiatowy konkurs czytelniczy. Tym razem literackie zmagania są skierowane do uczniów klas 3–5 szkół podstawowych, a uczestnicy wyruszają w niezapomnianą podróż śladami szalonej rodziny Mazurskich.

13 kwietnia 2023 roku w bibliotekach gminnych powiatu gorlickiego oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyły się eliminacje, podczas których uczestnicy zmierzyli się z trudnym testem sprawdzającym wiedzę z dwóch książek Agnieszki Stelmaszyk: „Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir” oraz „Mazurscy w podróży. Porwanie Prozerpiny”.

Troje naszych reprezentantów, wyłonionych 3 marca 2023 roku w etapie szkolnym, reprezentowało naszą szkołę w eliminacjach Gminy Gorlice, w których wzięło udział jedenaścioro uczestników. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły weźmie udział w finale, który odbędzie się 18 maja w MBP w Gorlicach.

 

Wyniki eliminacji gminnych:

— Filip Nalepa, klasa 4 — II miejsce

— Emilia Pawłowska, klasa 3 — III miejsce

— Fabian Ostrowski, klasa 5a — bardzo dobre reprezentowanie naszej szkoły

 

Serdecznie dziękuję Emilce, Filipowi oraz Fabianowi za podjęcie się tego naprawdę trudnego czytelniczego wyzwania. Należy podkreślić, że nasi uczniowie byli znakomicie przygotowani do testu, a o ostatecznych wynikach zdecydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka