Smaller Default Larger

„Bilet do biblioteki” — podsumowanie akcji czytelniczej w klasach 4–8

Akcja czytelnicza pt. „Bilet do biblioteki” po raz drugi zagościła w naszej szkole. Tym razem wzięli w niej udział chętni uczniowie z klas 4–8, którzy w lutym i marcu mogli otrzymać w bibliotece bilet, na którym oznaczono pola z różnymi kategoriami książek.

Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie, aktywność czytelnicza wzrastała z każdym dniem, a w bibliotece było jeszcze bardziej tłoczno niż zazwyczaj. Zadanie polegało na tym, aby w ciągu trzech tygodni wypożyczyć jedną książkę z każdej kategorii, których było dziesięć: „komiksowe serie”, „książka o zwierzakach”, „książka o magii”, „książka detektywistyczna”, „książka o sporcie”, „książka o przyjaźni”, „książka o świecie”, „lektura szkolna”, „książka, która została zekranizowana”, „książka, którą komuś polecasz”. Podczas wypożyczania książek pomocnicy bibliotekarza kasowali dziurkaczem odpowiednie pola biletu. Cały skasowany bilet uczeń zwracał do biblioteki szkolnej.

„Bilet do biblioteki” okazał się świetnym motywatorem do czytania, odkrywania książek z różnych kategorii oraz bardzo dobrym sposobem na promocję czytelnictwa. Zadanie w 100% udało się wykonać 5 uczniom, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Uczniowie, którzy ukończyli zabawę z biletem czytelniczym:

Justyna Górska, klasa 5b

Milena Hudzik, klasa 5b

Zuzanna Skowronek, klasa 4

Filip Tomczak, klasa 6

Amelia Wszołek, klasa 5b

 

Serdecznie dziękuję superczytelnikom za udział w naszej zabawie. Zachęcam do włączania się kolejne akcje czytelnicze, których w naszej bibliotece na pewno nie zabraknie.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka