Smaller Default Larger

„Mazurskich przygody z dreszczykiem” — wyniki etapu szkolnego XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego

Już po raz dwudziesty czwarty Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach zaprasza dzieci z powiatu gorlickiego do udziału w konkursie. Tym razem czytelnicze zmagania są skierowane do uczniów klas 3–5 szkół podstawowych, a uczestnicy wyruszają w literacką podróż śladami szalonej rodziny Mazurskich.

Zgodnie z regulaminem do I etapu konkursu (eliminacji) może przystąpić maksymalnie troje uczniów ze szkoły. W miniony piątek, 3 marca 2023 roku, w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu powiatowego pt. „Mazurskich przygody z dreszczykiem”, do którego przystąpiło pięcioro uczniów.

W eliminacjach, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach, naszą szkołę będzie reprezentowało troje uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów.

 

Laureaci:

I miejsce — Filip Nalepa, klasa 4

II miejsce — Fabian Ostrowski, klasa 5a

III miejsce — Emilia Pawłowska, klasa 3

 

Wyróżnienia:

Julia Glista, klasa 5a

Emilia Proszak, klasa 4

 

Serdecznie dziękuję dziewczynkom i chłopcom za udział w konkursie, a laureatom życzę powodzenia w kolejnych etapach literackich zmagań. Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie byli znakomicie przygotowaniu do testu, a o ostatecznych wynikach zdecydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka