Smaller Default Larger

„Bilet do biblioteki” — podsumowanie akcji czytelniczej w klasach 1–3

W styczniu każdy chętny uczeń z klas 1–3 mógł otrzymać w bibliotece szkolnej specjalny bilet, na którym oznaczono pola z różnymi kategoriami książek. W taki sposób dziewczynki i chłopcy wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo pt. „Bilet do biblioteki”.

Dzieci od razu przystąpiły do akcji, aktywność czytelnicza wzrastała z każdym dniem, a w bibliotece było jeszcze bardziej tłoczno niż zazwyczaj. Zadanie polegało na tym, aby w ciągu dwóch tygodni wypożyczyć jedną książkę z każdej kategorii, których było dziesięć: „komiksowe serie”, „książka o zwierzakach”, „książka o magii”, „książka detektywistyczna”, „książka o sporcie”, „książka o przyjaźni”, „książka o świecie”, „lektura szkolna”, „książka, która została zekranizowana”, „książka, którą komuś polecasz”. Podczas wypożyczania książek niezawodni pomocnicy bibliotekarza kasowali dziurkaczem odpowiednie pola biletu. Cały skasowany bilet uczeń zwracał do biblioteki szkolnej.

„Bilet do biblioteki” okazał się świetnym motywatorem do czytania, odkrywania książek z różnych kategorii oraz bardzo dobrym sposobem na promocję czytelnictwa. W zabawie wzięło udział prawie 50 uczniów z klas 1–3, a zadanie w 100% udało się wykonać 11 uczennicom. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz drobny upominek.

Uczennice, które ukończyły zabawę z biletem czytelniczym:

Julia Belczyk, klasa 3

Zuzanna Gościńska, klasa 3

Anna Górska, klasa 3

Alicja Karp, klasa 3

Martyna Krzemińska, klasa 1

Patrycja Politowicz, klasa 2b

Nadia Rachel, klasa 3

Gabriela Wantuch, klasa 2b

Wiktoria Wojtas, klasa 2b

Aleksandra Zastępa, klasa 2b

Alicja Żełem, klasa 2b

 

Serdecznie dziękuję superczytelniczkom za udział w naszej zabawie. Zachęcam do włączania się kolejne akcje czytelnicze, których na pewno nie zabraknie w naszej bibliotece.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka