Smaller Default Larger

„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” — konkurs dla uczniów z klas 4–8

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas 4–8 (a także wszystkich pracowników naszej szkoły) do udziału w konkursie „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Sleeveface — to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki twarzą bądź inną częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Sleeveface to doskonała forma promocji książki i czytelnictwa wśród czytelników w każdym wieku, a wykonywanie takich zdjęć to fantastyczna i twórcza zabawa.

Zapraszam do szkolnej biblioteki, gdzie można znaleźć wiele inspiracji do powyższej pracy i liczyć na pomoc bibliotekarza w doborze książek. W konkursie można także wykorzystać książki wypożyczone z innych bibliotek lub swoje.

Konkurs jest organizowany w dniach 9–30 listopada 2022 r. Każdy z uczestników może zgłosić na konkurs jedną pracę. Fotografie zapisane w formacie .jpg należy wysłać na e-mail, który jest podany w regulaminie konkursu. Podczas oceny prac konkursowych będą brane pod uwagę: walory estetyczne i artystyczne oraz oryginalność zgłaszanej pracy.

Szczegóły konkursu są opisane w regulaminie, który znajduje się tutaj. Serdecznie zapraszam do udziału!

 

Judyta Rosin-Kiełtyka