Smaller Default Larger

„Pojedynek książek” — wyniki konkursu plastycznego

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Pojedynek książek”, który był powiązany z bitwą książek, jaka stoczyła się na czytelniczym ringu. Do pojedynku stanęły „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Detektyw Pozytywka”.

Zadaniem uczniów z klas 1–3 było wykonanie pracy plastycznej do wybranej przez siebie książki. Wyłonienie najciekawszych i najbardziej wyróżniających się prac było dla jury konkursu nie lada wyzwaniem, bowiem poziom ich wykonania był niezwykle wysoki.

Po burzliwych dyskusjach jury w składzie: Alina Pabisz, Zofia Marszałek oraz Kornelia Nowak-Wal postanowiło nagrodzić cztery prace oraz wyróżnić sześć równie pięknych i interesujących rysunków. Pomysłowość, oryginalność oraz wkład pracy autorek zadecydowały o ostatecznym wyborze laureatów.

Laureaci:

I miejsce — Barbara Janik, kl. 1

II miejsce — Martyna Krzemińska, kl. 1

II miejsce — Wiktoria Wojtas, kl. 2b

III miejsce — Kaja Mikowska, kl. 2a

 

Wyróżnieni:

Gabriela Duda, kl. 1

Zuzanna Gościńska, kl. 3

Łucja Klimkowicz, kl. 2b

Patrycja Politowicz, kl. 2b

Nadia Rachel, kl. 3

Gabriela Wantuch, kl. 2b

 

Nagrodzone prace można oglądać w bibliotece szkolnej na miniwystawie. Serdecznie dziękuję tym uczniom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił jako ilustratorzy. Zachęcam do włączania się w kolejne akcje organizowane przez bibliotekę szkolną.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka