Smaller Default Larger

Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekują dnia, kiedy zostaną pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Świadczy o tym nie tylko ich obecność w bibliotece na każdej przerwie, lecz także aktywne włączanie się w działania czytelnicze.

Pierwszoklasiści już od początku września odkrywają drogę do niesamowitego świata książek. W bibliotece czeka na nich specjalny regał z książkami, które podczas przerw mogą i oglądać, i czytać. Dzieci wzajemnie się inspirują i motywują, zachęcają koleżanki i kolegów do wspólnego odkrywania kolejnych przygód bohaterów książkowych. Z radością włączają się w działania czytelnicze, a nawet zostają małymi pomocnikami bibliotekarza. Nasi pierwszoklasiści to także uzdolnieni plastycznie uczniowie, dlatego przyozdobili wystrój biblioteki pięknie pokolorowanymi rysunkami kotów.

Dzieci, które rozpoczynają swoją samodzielną przygodę z literaturą dowiadują się, że biblioteka szkolna to nie tylko miejsce, w którym wypożycza się książki, lecz także przestrzeń, gdzie mogą ciekawie spędzić czas, porozmawiać, pożartować — a to wszystko wśród wartościowych i ciekawych książek. Nie od dziś bowiem wiadomo, że książka to jeden z najlepszych przyjaciół każdego człowieka.

Drzwi do biblioteki szkolnej są zawsze otwarte dla wszystkich pierwszoklasistów, pomimo że jeszcze nie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Do zobaczenia w bibliotece!

 

Judyta Rosin-Kiełtyka