Smaller Default Larger

Recyklingowe ufoludki z pierwszej klasy — lekcja biblioteczna

Czytanie to wspaniała przygoda! A czytanie połączone z kreatywną pracą plastyczną to dopiero superprzygoda i moc niesamowitych wrażeń. Przekonały się o tym nasze dzielne pierwszaki, które wzięły udział w lekcji bibliotecznej.

Podczas pierwszej części zajęć dzieci odkopały klasę zasypaną przez górę śmieci, jednocześnie ucząc się prawidłowej segregacji odpadów. Ekologiczna zabawa była także okazją do zapoznania się z nowymi pojęciami, m.in.: recykling, segregacja śmieci, odpady organiczne, odpady niebezpieczne. Gdy już wszystkie śmieci trafiły do odpowiednich worków, przystąpiliśmy do kolejnego superwyzwania.

Najpierw przeczytaliśmy książkę autorstwa Wojciecha Widłaka pt. „Marta i ufoludek”, dzięki której poznaliśmy rezolutną Martę i jej dość niecodziennego gościa… Ufika! Historia Marty i jej nowego przyjaciela zainspirowała nas do kreatywnej pracy plastycznej. Klasa zamieniła się w prawdziwą gwiezdną galaktykę, a z ławek zniknęły stare pudełka po herbacie, ciastach, rolki po papierze toaletowym, opakowania po wodzie, mleku i jogurcie, kawałki kolorowych kartek, piórka, a na ich miejscu pojawili się dość oryginalni przybysze z kosmosu. Dzieci wykonały własne recyklingowe ufoludki i nadały im równie nietypowe imiona. Każdy ufoludek był piękny i wyjątkowy!

 

Judyta Rosin-Kiełtyka