Smaller Default Larger

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie Jedna Planeta organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut  Badawczy.
W czasach zmian klimatu i coraz częściej występujących gwałtownych zjawisk pogodowych konkurs ma na celu w atrakcyjny sposób przekazać, jak obserwować i analizować pogodę oraz przewidzieć to, co może się w niej zdarzyć.

Wystarczy ściągnąć aplikację, wpisać kod szkoły 90 847 i codziennie wysłać raport pogodowy. Liczba raportów sumuje się na koncie szkoły. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Raporty pogodowe na rzecz naszej Szkoły mogą wysyłać uczniowie, jak również inne osoby np. członkowie rodzin czy znajomi uczniów.

Wszyscy mogą wspierać naszą Szkołę raportami pogodowymi i w ten sposób zwiększyć jej szanse na przejście do finałowego etapu!

Kod naszej Szkoły 90 847 można udostępnić każdemu. Konkurs rozpoczyna się 4 kwietnia.

Konkurs odbędzie się w formule online przy użyciu aplikacji mobilnej „Meteo IMGW Prognoza dla Polski”. Darmową aplikację należy pobrać w sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne w systemach iOS lub Android:

1) Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo&gl=PL

2) iOS: https://apps.apple.com/pl/app/meteo-imgw-prognoza-dla-polski/id1530352176?l=pl

Obserwacje pogody i wysyłanie raportów pogodowych za pomocą Aplikacji trwać będzie
od 4 do 29 kwietnia 2022 r.

Uczestnik (dowolna osoba) może wysłać maksymalnie jeden raport pogodowy na dobę, przy czym doba liczona jest od godziny 7:00 bieżącego dnia do godziny 6:59 dnia następnego.

W ciągu doby z jednego urządzenia mobilnego można wysłać tylko jeden raport pogodowy.

Regulamin konkursu

https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/

Instrukcja obsługi aplikacji konkursowej

https://www.youtube.com/watch?v=mtv19-U2bzc&t=47s

Anna Ziemba