Smaller Default Larger

MUGOLOM WSTĘP WZBRONIONY!

Larp to aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą
i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Akcja larpa może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym. Gracze są wpuszczani do rzeczywistości przygotowanej przez organizatorów i starają się działać w niej jako swoje postacie.

W takim niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Spędzili niezwykły czas z Harrym Potterem, będąc lokatorami jednego z domów opisanych w powieści. Młodych adeptów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie  przywitali: Dyrektor Hogwartu: Albus Dumbledore (pan Tomasz Tajak) i Zastępca Dyrektora - Minerva McGonagall (pani Anna Konopka), którzy doskonale wcielili się w swoje role.

Uczniowie tworzyli własne historie, improwizowali, odgrywali scenki, wcielali się w różne postaci, a wszystko to w tajemniczej aurze, przy blasku świec, wśród zaklęć i magicznych przedmiotów w Kasztelu w Szymbarku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Przygoda Literacka”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice, przy wsparciu Fundacji PZU.

Ewa Roman