Smaller Default Larger

Szkolny turniej „Flagi państw świata”

Tytuł mistrza w szkolnym turnieju „Flagi państw świata” wywalczył Wiktor Zwierz z klasy 8, wicemistrzem został Grzegorz Bodziony z klasy 8, natomiast trzecie miejsce zdobył Maksymilian Zieliński z klasy 5b.

Konkurs — którego pomysłodawcą był Sebastian Rachel z klasy 8 — zyskał ogromne zainteresowanie. Do boju przystąpiło 52 uczestników z klas 4–8. Uczniowie rywalizowali w trzech etapach. W pierwszym należało wykazać się znajomością wszystkich flag państw europejskich, natomiast w drugim była weryfikowana znajomość 75 flag państw świata. Na każdym z tych etapów zawodnicy musieli rozpoznawać, rysować, a nawet odgadnąć flagi po opisie. Do trzeciego etapu — ścisłego finału — przeszło dziesięcioro najlepszych zawodników, którzy łącznie w dwóch etapach uzyskali największą ilość punktów. Tu czekały na nich naprawdę trudne zadania. Pojedynek znawców flag państw świata był bardzo zacięty, do końca nie było wiadomo, kto zwycięży, bowiem wszyscy zawodnicy posiadali ogromną wiedzę i rozwiązywali najtrudniejsze zagadki.

Ostateczne wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

1. Wiktor Zwierz, klasa 8 — 121 pkt.

2. Grzegorz Bodziony, klasa 8 — 120 pkt.

3. Maksymilian Zieliński, klasa 5b — 118 pkt.

4. Sebastian Rachel, klasa 8 — 114 pkt.

5. Zuzanna Przybycień, klasa 8 — 111 pkt.

5. Jakub Bieszczad, klasa 7 — 111 pkt.

6. Julia Glista, klasa 5a — 108 pkt.

7. Krystian Drąg, klasa 8 — 107 pkt.

8. Wiktor Depczyński, klasa 5a — 106 pkt.

8. Filip Nalepa, klasa 4 — 106 pkt.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców oraz Szkoła Podstawowa w Dominikowicach. Dziękujemy uczestnikom turnieju za emocjonujące rozgrywki, a finalistom serdecznie gratulujemy!