Smaller Default Larger

Spotkanie I - „Poznajmy się”

            W ramach programu pilotażowego „Z przedszkola do szkoły z uśmiechem” odbyły się pierwsze zajęcia dla starszaków z Samorządowego Przedszkola w Dominikowicach.

W czwartek grupa sześciolatków wraz ze swoją panią zagościła w progach naszej szkoły. Przedszkolaki były trochę skrępowane, ale uśmiechy gościły na ich buziach. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia się oraz krótkiej wypowiedzi o tym, co lubią robić na co dzień. Następnie zapoznaliśmy się z zasadami, których każde dziecko powinno przestrzegać. Przedszkolakom bardzo spodobała się rodzina Ciszaków, które zamieszkują Ciszolandię. Te sympatyczne stworki wychodzą tylko wtedy ze swojego domku, kiedy w pomieszczeniu panuje spokój. Dzieci poukładały swoje Ciszaki na stolikach i bardzo starały się zachowywać tak, aby nie wróciły one do mieszkanka. W kolejnej części zajęć śpiewaliśmy. Przedszkolaki szybko nauczyły się krótkiej piosenki – powitanki. Zajęcia nie mogły odbyć się bez zabawy w rozpoznawanie pierwszych liter swojego imienia. I to zadanie wszystkim udało się wykonać wspaniale. Na koniec zajęć sześciolatki otrzymały medale - „Jesteś wspaniały”, „Jesteś wspaniała” oraz czarodziejskie ołówki, które pomogą każdemu starannie pisać poznawane literki.

 W trakcie spotkania odwiedziła nas pani dyrektor Lidia Foltyn, która serdecznie powitała przyszłych uczniów i zaprosiła ich do szkoły. Przedszkolaki zadeklarowały szybki powrót na następne zajęcia. Wszystkim bardzo podobało się pierwsze, szkolne spotkanie. Do zobaczenia w listopadzieJ

 

Agata Wszołek