Smaller Default Larger

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal nazywany jest Dniem Nauczyciela.

 

Świętowanie w naszej szkole rozpoczęło się od spotkania w klasach, gdzie pod okiem wychowawców uczniowie przygotowywali plakaty nawiązujące do tematyki uroczystości. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się akademia. Miała ona w tym roku nietypowy charakter, był to bowiem koncert karaoke. Całość prowadzili uczniowie klas III Gimnazjum: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Oliwia Zając i jej zastępca - Michał Wszołek. W jury zasiedli przedstawiciele klasy III SP, VI SP oraz III a i III b Gimnazjum: Karina Knapik, Patryk Smołkowicz, Izabela Duda i Szymon Gądek.

Najmłodsi z olbrzymim zaangażowaniem zaśpiewali piosenkę „Miała baba koguta”, starsi uczniowie – „Kamień z napisem Love”, natomiast gimnazjaliści zaprezentowali utwór Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Lidia Foltyn, która nauczycielom
i pracownikom szkoły wręczyła nagrody Dyrektora ZS w Dominikowicach. Otrzymali je:

-p. Sabina Kurzawa,

- p. Jerzy Lewiński,

- p. Barbara Mika,

- p. Bogusław Oleszkowicz,

- p. Alina Pabisz,

- p. Małgorzata Takeuchi,

- p. Agata Wszołek,

- p. Anna Ziemba

oraz:

- p. Elżbieta Hryc,

- p. Małgorzata Karp,

- p. Anna Mrukowicz,

- p. Anna Szymczyk,

- p. Agata Tarsa,

- p. Maria Woźniak

Nagrodę Wójta Gminy Gorlice na uroczystości w Zespole Szkół w Bystrej otrzymała pani Ewa Roman.

Na zakończenie akademii przewodnicząca Rady Rodziców - pani Barbara Moćko – złożyła pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.

 

                                                                                             Sylwia Zwierz, kl. II Gimnazjum