Smaller Default Larger

Poseł Barbara Bartuś z wizytą w Gimnazjum w Dominikowicach

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w dniu 13 czerwca 2016 r. spotkała się z uczniami Gimnazjum w Dominikowicach. Wizyta była kontynuacją  pierwszego spotkania, które odbyło się w ubiegłym roku szkolnym, podczas którego Pani Poseł spotkała się z młodzieżą w bibliotece szkolnej.

 

Poseł Ziemi Gorlickiej opowiedziała o swojej pracy na forum Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. Wyjaśniła młodzieży, jakie są obowiązki i uprawnienia posłów, przedstawiła, w jaki sposób przebiegają obrady w Sejmie oraz prace komisji sejmowych, a także jak wygląda proces przebiegu trybu ustawodawczego. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na zadawane przez uczniów pytania, dotyczące m.in. dyscypliny partyjnej podczas głosowań, zasad zgłaszania interpelacji oraz posiedzeń kół parlamentarnych.

Pani poseł wielokrotnie wspominała o Ziemi Gorlickiej, z której pochodzi i która w sposób szczególny jest bliska jej sercu. Opowiedziała również wiele ciekawych historii, a także podzieliła się z uczniami informacjami, jakich nie znajdą w podręcznikach szkolnych.

W podziękowaniu za niezwykłą lekcję parlamentaryzmu, uczniowie wręczyli Pani poseł kwiaty. Na zakończenie spotkania poseł Barbara Bartuś życzyła uczniom sukcesów w szkole oraz udanych, radosnych wakacji.

 

                                                                                                                                            Jerzy Lewiński