Smaller Default Larger

Uczennica III klasy Gimnazjum - Natalia Skrobiś - przygotowała pierwszą wystawę swoich prac. Szkice, portrety oraz projekty niebanalnych strojów ozdobiły korytarz Zespołu Szkół w Dominikowicach. Prace zaciekawiły i zachwyciły niejednego.

 

Natalia odkryła w sobie pasję do szkicowania – głównie portretów. Przede wszystkim portretowała swoich rówieśników, najbliższe koleżanki i kolegów oraz postaci z bajek i komiksów. Z czasem zaczęła zauważać, że tworzenie prac sprawia jej coraz większą przyjemność.

Natalia, jak każda nastolatka, interesuje się i lubi bawić  modą. Dlatego też postanowiła spróbować swoich sił również jako projektantka. W tej materii sprawdziła się naprawdę fantastycznie. Jej projekty zachwycają każdego i nikt nie przechodzi obok nich obojętnie.

W swoich pracach gimnazjalistka skupia się na motywach fantasy, które łączy z nowoczesnymi trendami. Projektowane stroje inspirowane są światem gier komputerowych i bohaterów komiksów. Dziewczyna potrafi doskonale dobierać barwy. Jej projekty są oryginalne i zaskakujące.

Talentu i zaangażowania Natalii nie sposób nie docenić, dlatego też jej nauczycielka Alina Pabisz postanowiła zorganizować wystawę prac dziewczyny. Miała ona na celu nie tylko zaprezentowanie twórczości, ale również pokazanie, że ciężką pracą i uporem można wiele osiągnąć. Oby Natalia nie poprzestała na tym, ale nadal tworzyła i rozwijała swoje pasje.

 

Alina Pabisz