Smaller Default Larger

    Drugi etap Rzeszowskiego Konkursu Biblijnego - awans Wojciecha Gościńskiego

17 kwietnia w naszej szkole odbył się drugi etap Konkursu Biblijnego dla dzieci szkół podstawowych kl. od V do VIII pt. „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” na podstawie Ewangelii według św. Marka. Został zorganizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

W pierwszym etapie (6 marca br.) dwóch naszych uczniów wywalczyło prawo do dalszych zmagań. Po ponad miesięcznym okresie przygotowań do Wojciecha Gościńskiego i Fabiana Ostrowskiego dołączyła Kamila ze Szkoły Podstawowej w Kobylance, aby w 60 minut udzielić stu odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące treści wybranych fragmentów najstarszej z Ewangelii. Rejonowa komisja w składzie: ks. Albin Pawłowski MS, Małgorzata Krzemińska i przewodniczący, a zarazem opiekun konkursu - ks. Kamil Stącel MS, ogłosiła z radością wysokie wyniki: Wojciech – 89 pkt, Kamila – 87 pkt i Fabian – 80 pkt.

W gronie 77 finalistów z całej diecezji znalazł się Wojciech Gościński i 28 maja pojedzie reprezentować naszą szkołę w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. To olbrzymi sukces!

Kamil Stącel MS