Smaller Default Larger

Wycieczka do Zakopanego

13 czerwca odbyła się kolejna wycieczka szkolna, tym razem do zimowej stolicy Polski, w której uczestniczyli uczniowie klas piątych.

Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zobaczyć Podhale (jeden z najpiękniejszych rejonów Polski) oraz oczywiście zwiedzić Zakopane i podziwiać imponujące Tatry.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który opowiedział nam kilka zakopiańskich legend oraz przekazał najważniejsze wydarzenia historyczne o miejscu, do którego pojechaliśmy. Drugim punktem naszego wyjazdu była największa w województwie małopolskim egzotyczna Papugarnia, w której zobaczyliśmy liczne gatunki pięknych i kolorowych papug. Zwiedziliśmy także Muzeum Figur Woskowych, gdzie „spotkaliśmy” znanych polityków, sportowców, artystów muzycznych, aktorów oraz duchownych. Będąc w Zakopanem, nie mogliśmy ominąć Krupówek — najsłynniejszej ulicy w Polsce. To idealne miejsce na zakupy, bowiem można tam znaleźć mnóstwo pamiątek. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Gubałówka, na którą udaliśmy się nowoczesną koleją linowo-terenową. W zakopiańskiej restauracji zjedliśmy pyszny dwudaniowy obiad. Mieliśmy ogromne szczęście, ponieważ pogoda była wymarzona, idealna na zwiedzanie zimowej stolicy Polski. Zmęczeni, ale bardzo usatysfakcjonowani wróciliśmy do domu.

Wyjazd został dofinansowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe wsi Dominikowice w ramach projektu „Razem dla Ukrainy” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach grantu pn. „Małopolska tarcza humanitarna. Fundusze europejskie dla Ukrainy. Wsparcie grantowe EFS dla NGO i JST — integracja społeczna, rynek pracy, edukacja i zdrowie”.

 

Uczestnicy wycieczki