Smaller Default Larger

Dziki Projekt

Przyroda odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. O tym, co zagraża dzikim zwierzętom i jak można im pomóc uczniowie edukacji wczesnoszkolnej dowiedzieli się dzięki niezwykłym gościom.

Pan Wojciech Wójcik oraz pani Agata Lisiewicz z fundacji Dziki Projekt odwiedzili naszą szkołę, aby uświadomić dzieciom zagrożenia wynikające z działalności człowieka. Wszyscy uczniowie z wielką uwagą słuchali ważnych informacji oraz ciekawostek dotyczących ochrony i ratowania dzikich gatunków zwierząt zamieszkujących nasze tereny. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, opowiadały o zwierzętach, jakie spotykały i zasypywały pana weterynarza licznymi pytaniami. Uczniowie mieli również okazję dotknąć prawdziwego poroża, czaszki psa, ptasiego gniazda oraz wielu innych interesujących okazów. Wielkie poruszenie wzbudziło oglądanie pod mikroskopem przeróżnych owadów i roślin.

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy panu Wojciechowi i pani Agacie za tę niezwykłą lekcję „dzikiej przyrody” i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

 

Sabina Książkiewicz-Rojek