Smaller Default Larger

 XVII Biesiada Poetycka. Spotkanie Fredrowskie — sukcesy naszych uczniów

W tym roku przypada 230. rocznica urodzin komediopisarza Aleksandra Fredry. Z tej okazji w Ropicy Polskiej odbyła się XVII Biesiada Poetycka. Spotkanie Fredrowskie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół Gminy Gorlice.

Z naszej szkoły swoje talenty artystyczne zaprezentowali: Fabian Ostrowski z klasy 5a, Hubert Krzemiński z klasy 5a, Emilia Proszak z klasy 4, Antoni Pustułka z klasy 3, Gabriela Duda z klasy 1 oraz Wiktoria Rachel z klasy 1. Podczas występów jury brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas 1–3 bezkonkurencyjny okazał się reprezentant naszej szkoły Antoni Pustułka, który swoją interpretacją utworu „Paweł i Gaweł” zachwycił wszystkich i tym samym zdobył pierwsze miejsce. Rewelacyjne wykonanie utworu „Cygan i baba” przez Huberta Krzemińskiego również zostało docenione przez jury, które przyznało mu drugie miejsce w kategorii klas 4–7.

Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie wspaniale się zaprezentowali. Serdeczne gratulacje!

 

Joanna Zając