Smaller Default Larger

Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Najmłodszych Happy Kids

Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Najmłodszych Happy Kids odbył się w naszej szkole 26 kwietnia 2023 roku już po raz ósmy. Organizowany corocznie przez nauczycieli języka angielskiego konkurs jest okazją dla najmłodszych uczniów naszej gminy na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności oraz skonfrontowanie jej z rówieśnikami z sąsiednich szkół.

W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Gorlice:

— Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Szymbarku reprezentowali Stanisław Styrczula oraz Michał Łuczecki pod opieką pani Joanny Jasik,

— Ingrida Cieśla oraz Karolina Konopka to uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ignacego Łukasiewicza w Kobylance, które przygotowały się do konkursu pod okiem pani Katarzyny Woźniak,

— pani Monika Charit przygotowała do konkursu Antoniego Mlenko oraz Emilię Janek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce,

— Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Ropicy Polskiej była reprezentowana przez Julię Polak oraz Gabriellę Bosh, a opiekunem dziewczynek była pani Beata Steć,

— pani Katarzyna Jagielska-Liana przygotowała do konkursu Hannę Stygar oraz Hannę Czeluśniak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Władysława Broniewskiego Klęczanach,

— Zofia Halibożek i Wiktoria Zięcina to uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach, których opiekunem była pani Krystyna Holik,

— Łukasz Bałon i Konrad Wacławik to reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kwiatonowicach, których opiekunem była pani Marta Tokarczyk,

— pani Joanna Wolska przygotowała do konkursu Jana Żurowskiego oraz Wiktora Wójcika ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Bystrej,

— gospodarzy reprezentowały Emilia Pawłowska oraz Wiktoria Wojtas, których opiekunem była pani Dominika Honc-Kalisz.

 

Wszystkich uczestników konkursu powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Dominikowicach pani Małgorzata Krzemińska oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Gorlice pan Jan Przybylski i dyrektor OZEA pani Agata Cup.  Następnie uczniowie rozwiązali test, który ocenił zespół złożony ze wszystkich nauczycieli języka angielskiego.

Podczas gdy komisja konkursowa poprawiała prace, uczennice klasy szóstej — Julia Nalepa, Natalia Szymczyk oraz Nikola Walczyk — zorganizowały dla uczestników językowych zmagań gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia plastyczne. Serdeczne podziękowania należą się także Oliwii Dudzie oraz Amelii Mice, które zaopiekowały się koleżankami i kolegami z sąsiednich szkół, oprowadzając ich po szkole i służąc pomocą przed konkursem.

 

Zwycięzcami 8. edycji konkursu zostali:

I miejsce — Antoni Mlenko

II miejsce — Karolina Konopka, Hanna Czeluśniak

III miejsce — Julia Polak

 

Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników ufundowane przez naszą szkołę wręczyła pani Małgorzata Krzemińska. Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują uczestnikom, jednocześnie zapraszając na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

Ewa Stępień