Smaller Default Larger

„Odnawialne źródła energii — przyjazna energia Ziemi”

„Odnawialne źródła energii — przyjazna energia Ziemi” to tytuł tegorocznego Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach.

Etap gminny konkursu, pod patronatem Wójta Gminy Gorlice, odbył się 17 marca w naszej szkole. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w Bystrej, Stróżówce, Zagórzanach i Dominikowicach.

Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego. Ważnym aspektem jest również zachęcanie do podejmowania praktycznych działań mających na celu obniżenie ilości zużywanej energii.

Podczas gdy komisja konkursowa poprawiała prace uczennice klasy ósmej — Zuzanna Kita, Magdalena Miarecka oraz Zuzanna Przybycień — zorganizowały dla uczestników ekologicznych zmagań międzyszkolny turniej „Potyczki przyrodnicze”.

Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a do rozstrzygnięcia miejsc na podium konieczna była dogrywka. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Laureaci:

I miejsce — Antoni Ciapaj, Szkoła Podstawowa w Zagórzanach

II miejsce — Natalia Szymczyk, Szkoła Podstawowa w Dominikowicach

III miejsce — Radosław Szilder, Szkoła Podstawowa w Dominikowicach

 

Serdecznie gratulujemy! Nagrodzeni uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Libuszy. Życzymy powodzenia!

 

Anna Ziemba