Smaller Default Larger

Spotkanie poetyckie „W cieniu kiwona”

Dnia 23 września w sali Wiejskiego Domu Kultury w Kobylance odbyło się spotkanie poetyckie „W cieniu kiwona” połączone z uroczystym wręczeniem nagród w konkursach plastycznym i fotograficznym oraz wystawą pokonkursową zgłoszonych prac.

W wydarzeniu wzięła także udział młodzież z naszej szkoły, która miała okazję wsłuchać się w wiersze dotyczące życia i działalności Ignacego Łukasiewicza (pioniera europejskiego przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej) na naszych terenach. Zgromadzeni zapoznali się z twórczością Elżbiety Sakowskiej, Izabeli Zupko, Barbary Brach, Karoliny Ludwin, Andrzeja Matusika, Anny Pabis oraz Agnieszki Czech. Interpretacji poezji podjęli się członkowie kółka literackiego działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Gorlice: Ewa Pabisińska, Elżbieta Sakowska, Barbara Markowicz oraz Stanisław Bystrowicz. Uczestnicy spotkania mogli także wykazać się swoją wiedzą na temat farmaceuty, który stworzył polski przemysł naftowy, zgłaszając się do udziału w miniquizie.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród w dwóch konkursach: fotograficznym „Z kiwonem w tle” oraz plastycznym „Kiwon z mojej wyobraźni”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie fotograficznym II miejsce w drugiej kategorii zajęła pani Iwona Mazur — nauczycielka z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!

Spotkanie poetyckie, połączone z rozdaniem nagród w konkursie oraz wystawą, odbyło się w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Złotego Kiwona.

 

Judyta Rosin-Kiełtyka