Smaller Default Larger

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku 25 uczniów klasy pierwszej złożyło uroczyste ślubowanie.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy VII: Weronika Bolek i Mateusz Mituś. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali uczyć się sumiennie i pilnie, być dobrymi kolegami i uczniami, szanować nauczycieli i innych pracowników szkoły, sprawiać radość rodzicom i postępować tak, aby wszystkim było z nimi dobrze.

Później nastąpiła najważniejsza chwila - pasowanie. Pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach. Następnie uczniowie dostali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Aby podkreślić wagę uroczystości, najmłodsi otrzymali także upominki ufundowane przez rodziców i dofinansowane przez Radę Rodziców.

Uświetnieniem tego ważnego dnia była część artystyczna przygotowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice klasy III żywiołowo wykonały taniec z pomponami, a grupa wokalno-instrumentalna wspaniale zaśpiewała i zagrała na instrumentach. Życzenia dla wszystkich skierował też Samorząd Szkolny.

W dalszej części uroczystości pani Lidia Foltyn wręczyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora Szkoły.

Na zakończenie bohaterowie  dnia - uczniowie klasy pierwszej – wykazali się talentem. W morskiej scenerii, statkiem „Marzyciel”, pod czujnym okiem wychowawczyni -  pani Agaty Wszołek - popłynęli po wiedzę. Bez cienia tremy, śpiewając i tańcząc, zachwycili wszystkich. Udowodnili, że w pełni zasłużyli na pasowanie. Pierwszoklasista - jak to dumnie brzmi!

 Agata Wszołek