Smaller Default Larger

kkk

Lekcja biologii z gekonem orzęsionym – poznajemy gady

Uczniowie klas szóstych mieli okazję poznać budowę i funkcjonowanie gadów na przykładzie żywego gekona orzęsionego. Karol, który jest opiekunem gekona, opowiedział nam o biologii tego gatunku.

   „Unicorn quest”

Jednorożec to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Symbol czystości i czarów pojawia się w wielu legendach i bajkach. Ta postać, kochana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, doczekała się nawet swojego święta. Międzynarodowy Dzień Jednorożca obchodzimy 9 kwietnia.

„Małopolska Marzanna

21 marca 2024 r. podczas imprezy plenerowej pt. „Pożegnanie zimy” w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku” odbyło się wręczenie nagród XIV edycji konkursu „Małopolska Marzanna, którego organizatorem było Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej – sukces Jana Rachwała!

Recytacja poezji to niełatwe zadanie, a gdy dołożymy do tego recytację poezji obcojęzycznej, to brzmi jak nie lada wyzwanie. Takiego zadania podjęli się uczniowie naszej szkoły: Emilia Pawłowska z kl. IV oraz Jan Rachwał z kl. VI b, którzy 5 kwietnia wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie.

   Święto poezji

 Czasami ulgę przynosi napisanie wiersza.

                                                             Wolf Köhler

W internetowej encyklopedii „Wikipedia” czytamy:

Światowy Dzień Poezjiświęto obchodzone corocznie 21 marca ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku.