Smaller Default Larger

Jó reggelt Magyarország... Dzień doby, Węgry...

W terminie od 6 do 9 listopada 2017 r. na Węgrzech odbyło się spotkanie koordynatorów z poszczególnych krajów partnerskich w ramach projektu “What's your impact on Earth?”. Naszą szkołę reprezentowały dwie nauczycielki. Podczas spotkań koordynatorzy dyskutowali o kalendarium działań projektowych, sposobach komunikacji, terminach i zakresie odpowiedzialności za poszczególne zadania. W trakcie spotkania odbył się konkurs na logo projektu. Każdy kraj przedstawił zwycięskie logo, a w drodze głosowania wybrano projekt z Litwy. Odwiedziliśmy też szkołę, w której dzieci przywitały nas wesołymi chorągiewkami i występem tanecznym. Pod zarządem jednego dyrektora w projekcie tak naprawdę biorą udział dwie placówki z sąsiednich miejscowości: Tapioszolos i Ujszilvas.

Gmina Tapioszolos, która nas gościła, posiada zaawansowane technologie ekologiczne. Wszyscy byli zachwyceni solarnymi panelami, produkującymi energię na lokalne potrzeby. Ponadto budynki administracji publicznej, szkoły, przedszkola ogrzewane są wodą z odwiertów geotermalnych.

Podczas spotkania ustalono szczegółowy harmonogram działań, tak więc znamy już terminy wyjazdu do Portugalii i wizyty naszych partnerów w Polsce. To jest naprawdę ekscytujące! Nasi partnerzy z Portugalii przedstawili szczegółowy program, bardzo intensywny i ciekawy.  Nie obyło się też bez krótkiej wizyty w Budapeszcie. Stolica Węgier zachwyca swoim położeniem i ciekawą architekturą. Natomiast tradycyjnej kuchni węgierskiej mogliśmy skosztować dzięki gościnności nauczycielki biologii - Szilvi - a trzeba dodać, że nie jest łatwo przygotować kolację dla 14 osób! Dziękujemy węgierskim partnerom za miłe przyjęcie.

 

Małgorzata Takeuchi