Smaller Default Larger

 

Dominikowice czytają, czytają, czytają...
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” powiedział kiedyś Monteskiusz. W Dominikowicach lubimy towarzystwo książek i gości, którzy nas odwiedzają, by umilić nam czas czytaniem. Tym razem gościliśmy Panią Krystynę Druciak, naszą rodaczkę, członkinię grupy Aktywnych Seniorów. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowiadań, dlatego nasza akcja czytelnicza musi trwać nadal.

 

Sabina Książkiewicz-Rojek

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! Tyle czasu eksperci zalecają poświęcić na czytanie najmłodszym. W Dominikowicach oczywiście popieramy tę inicjatywę! Nasza akcja – Dominikowice czytają dzieciom – trwa nadal, bo chcemy przypominać, jak wielką wartością jest książka. Nasz ostatni gość był wyjątkowy. Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Dominikowicach, Pani Małgorzata Karp, swoją wizytą sprawiła uczniom klas I - III ogromną radość. Przecież większość dzieci jeszcze nie tak dawno słuchała bajek czytanych przez panią dyrektor w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Sabina Książkiewicz-Rojek

 

 

 

DOMINIKOWICE CZYTAJĄ  DZIECIOM

W szkole w Dominikowicach czytanie cieszy się dużą popularnością. To wspaniałe, bo wiemy, jak wiele korzyści niesie ze sobą książka.  Dzięki lekturze  „wyposażamy”  umysły i serca dzieci – wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości.

Najmłodsi uczniowie ciągle dopytują o kolejne spotkania czytelnicze i o to, kto tym razem ich odwiedzi. Ostatnio naszym gościem była Pani Barbara Wiatr – dyrektor OZEA, pełnomocnik Wójta Gminy Gorlice do spraw oświaty.

Dziękujemy za poświęcony czas i bardzo pouczającą książkę.

 Sabina Książkiewicz-Rojek

 

 

Nasza akcja czytelnicza "rozkwita". Tym razem do Dominikowic, by poczytać naszym uczniom, zawitała Pani Elżbieta Borowska - Poseł na Sejm RP. Dziękujemy za ciekawą bajkę i łakocie, którymi zdobyła Pani serca dzieci.

 

 Sabina Książkiewicz-Rojek

 

Dominikowice czytają dzieciom
Zgadzamy się ze słowami Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Chcemy do tej „zabawy" zachęcić najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół w Dominikowicach. Z tej okazji Pani Barbara Bartuś - Poseł na Sejm RP - odwiedziła Dominikowice, by poczytać najmłodszym uczniom.

 

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i poświęcony czas.

 Sabina Książkiewicz-Rojek