Aktualności

Wycieczka Magura

Uczniowie klas IV – V wraz z wychowawczyniami paniami: Małgorzatą Krzemińską, Iwoną Mazur oraz Barbarą Miką-Krzysztoń 21 września 2018 roku mieli okazję pożegnać lato podczas wycieczki na Magurę Małastowską.

     Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Cmentarza Wojennego nr 60 z czasów I wojny światowej. Wysłuchaliśmy jego historii, a uczniowie zapalili znicze, by uczcić pamięć poległych żołnierzy.

     Później udaliśmy się na pole biwakowe, gdzie zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski oraz spędzaliśmy czas  na rozmowach, grach i zabawach.

     Podczas wycieczki mieliśmy także okazję przejść ścieżką historyczno- przyrodniczą Magura Małastowska. Przedstawiono na niej zagadnienia związane z różnorodnością lasów górskich, szkółkarstwa oraz historii Ziemi Gorlickiej.

     To było bardzo miłe pożegnanie ciepłych dni – jesteśmy gotowi na jesień.

tekst: Martyna Duduś, kl. V b
zdjęcia: Martyna Duduś, kl. V b