Aktualności

Wybory

MŁODZIEŻOWE WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2014

W ramach programu „Młodzi głosują” Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego uczniowie naszego gimnazjum zostali zapoznani z rolą Parlamentu Europejskiego oraz ze znaczeniem nadchodzących wyborów. Omówiono z uczniami ordynację wyborczą, podział naszego kraju na okręgi, a także listę Komitetów Wyborczych zarejestrowanych w okręgu małopolsko – świętokrzyskim. Uczniowie otrzymali materiały tematyczne: plakaty profrekwencyjne, broszurki dla osób głosujących po raz pierwszy i ulotki zachęcające do udziału w wyborach.