Smaller Default Larger

Nasza przygoda z Łodzią rozpoczęła się ponad dwa lata temu. Zaczęliśmy korespondować z uczniami ze Szkoły Podstawowej Mikron. Z upływem czasu listy zaczęły krążyć coraz częściej, a przyjaźń między uczniami nabierać kolorów. Na początku tego roku padła pierwsza propozycja spotkania.

Najpierw mieliśmy się spotkać w połowie drogi między naszymi miejscowościami, ale niespodziewanie dostaliśmy propozycję, aby przyjechać do Łodzi. Pomysł wydawał się trudny do realizacji, ponieważ dzieliło nas dużo kilometrów, a co za tym idzie koszty podróży były bardzo wysokie. Postanowiliśmy poszukać darczyńców, którzy pomogliby nam w realizacji naszego marzenia. I tak 13 czerwca rano całą klasą wyruszyliśmy do Łodzi. Spotkanie było fantastyczne, dzieci szybko się zaprzyjaźniły, a atrakcje, jakie dla nas przygotowały, były różnorodne. Byliśmy w Manufakturze w Centrum Nauki Experymentarium, braliśmy udział w warsztatach, spędziliśmy wspaniałe chwile w kinie i na grze w kręgle. Odbyły się nawet urodziny koleżanki z Łodzi. Wspólnym zabawom i psotom nie było końca. Ciężko było wyjeżdżać, ale co dobre - szybko się kończy. Dwa dni szybko minęły. Dziękujemy za tak wspaniałe, wspólne chwile. Na długo pozostaną w naszej pamięci.

Realizacja naszego marzenia nie byłaby możliwa dzięki osobom i firmom, które nas wspomogły.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim pani Zofii Markowicz oraz firmie FHU „Antol” Rzońca – Jedlicze, firmie DT Wojciech Tarczoń, państwu Izabeli i Dominikowi Sikorom, państwu Małgorzacie i Bogdanowi Lepuckim, państwu Joannie i Łukaszowi Piecuchom, panu Wacławowi Krężołkowi, panu Pawłowi Krężołkowi, panu Zbigniewowi Tokarskiemu, firmie „Kwiaty Doniczkowe” z gorlickiej dzielnicy Sokół.