Smaller Default Larger

            „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka” to tytuł tegorocznego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach.

Etap gminny konkursu odbył się 4 kwietnia w naszej szkole, a do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w Bystrej, Klęczanach, Kobylance, Kwiatonowicach, Stróżówce, Zagórzanach i Dominikowicach. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Gorlicach.

Celem tego konkursu jest popularyzacja problematyki żywności ekologicznej, zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej negatywnego wpływu substancji chemicznych na środowisko i zdrowie człowieka. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu, a do rozstrzygnięcia miejsc na podium w kategorii uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum konieczna była dogrywka.

Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii uczniów klas IV – VI szkół podstawowych I miejsce zdobył Radosław Szilder z kl. IV, II miejsce Kacper Nalepa z kl. IV, III miejsce Igor Kozioł z kl. V b.

Spośród uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum I miejsce zdobyła Kamila Kędzior z kl. III gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się w maju. Życzymy powodzenia!

Anna Ziemba