„Czas stawiać żagle i z portu wyruszać nam w rejs!” – to hasło stało się motywem przewodnim uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017.
Klasa III gimnazjum pożegnała się ze Szkołą, ale szczególne słowa pożegnania pani dyrektor Lidia Foltyn skierowała do ks. Piotra Komisarza, który w tym roku zakończył wieloletnią pracę w ZS w Dominikowicach i podobnie, jak klasa III, „wypłynął w kolejny rejs”.
Wszyscy pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie żegnali księdza Piotra, nie kryjąc wzruszenia i wspólnie zaśpiewali dla niego refren „Barki” - ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II:
O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię,
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.
Życzymy powodzenia!
Podziękowania za okazywaną pomoc i wsparcie dla naszej społeczności szkolnej otrzymali przedstawiciele Rady Rodziców: p. Barbara Moćko i p. Maria Gałowicz oraz „Przyjaciele Szkoły”: ks. Roman Gierek, p. Wiesław Szymczyk, p. Zdzisław Osikowicz, p. Rafał Przybyłowicz, p. Jacek Kurzawa, p. Rafał Piecuch, p. Marcin Duda, p. J. Jasiński, p. Joanna Przybycień, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice oraz p. Roman Korbicz.
Lista nagrodzonych za rok 2016/2017:
- świadectwa z wyróżnieniem - uczniowie kończący szkołę: Agata Ludwin, Magdalena Mierzwa, Szymon Rudzki, Sylwia Zwierz (listy gratulacyjne dla rodziców),
- wyróżnienia Wzorowy uczeń:
klasa I: Jakub Bieszczad, Magdalena Kędzior, Julia Lepucka, Emilia Piecuch, Maksymilian Kita, Zuzanna Sikora, Oskar Zając,
klasa II: Paulina Bolek, Jakub Karp, Zuzanna Kita, Kornelia Knapik, Kacper Nalepa, Magdalena Miarecka, Anna Pawłowska, Zuzanna Przybycień, Sebastian Rachel, Radosław Szilder, Ksawery Szymczyk, Wiktor Zwierz,
klasa III a: Mikołaj Barzyk, Julia Chrząścik, Szymon Hryc, Norbert Kozak, Jakub Pawłowski, Katarzyna Przybyłowicz, Michał Szura, Martyna Krupczak, Szymon Rodak,
klasa III b: Martyna Duduś, Amelia Gałowicz, Tatiana Karaś, Alicja Jasińska, Igor Kozioł, Dominik Ostrowski, Kinga Sądelska, Wojciech Przybyłowicz,
- świadectwa z wyróżnieniem:
klasa IV: Dominik Bodziony, Weronika Bolek, Karina Knapik, Martyna Szpila,
klasa V: Paulina Kozak, Weronika Miarecka, Mateusz Przybyło, Natalia Przybyłowicz, Miłosz Rudzki, Kinga Święs, Monika Stępień, Mateusz Szpila, Gabriela Wal,
klasa VI: Krzysztof Kędzior, Natalia Nalepa, Gabriela Puścizna,
klasa I gim.: Kamila Kędzior, Karolina Miarecka, Michał Piecuch,
klasa II gim.: Justyna Bogdan, Karolina Jasińska, Magdalena Krężołek, Karolina Sotnicka, Zuzanna Zawadowicz, Francesca Aliberti, Łukasz Kaszałowicz, Natalia Moćko,
- laureaci Małopolskiego Konkursu Biologicznego: Agata Ludwin, Magdalena Mierzwa, Sylwia Zwierz – kl. III gim.,
- finalista Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego: Sylwia Zwierz – kl. III gim.,
- najwyższa ilość punktów na egzaminie gimnazjalnym: Sylwia Zwierz – kl. III gim.,
- czytelnictwo: Magdalena Miarecka – kl. II, Wiktoria Krupa – kl. V, Justyna Bogdan – kl. II gim.,
- uczniowie ze 100% frekwencją: Emilia Piecuch – kl. I; Magdalena Miarecka, Sebastian Rachel, Anna Pawłowska – kl. II; Dominik Ostrowski, Wojciech Przybyłowicz, Kacper Święs – kl. III b; Patryk Białoń, Weronika Bolek – kl. IV; Kinga Święs, Mateusz Przybyło, Dawid Cetnarowski – kl. V; Jakub Przybyłowicz – kl. I gim.; Magdalena Mierzwa – kl.III gim. (100% frekwencja przez 9 lat),
- działalność na rzecz rozwoju i promocji szkoły: Szymon Rudzki, Sylwia Zwierz – kl. III gim.,
- wolontariat: Gabriela Ciszczoń, Aleksandra Duda, Klaudia Gorzkowicz, Agata Ludwin, Magdalena Mierzwa, Wiktoria Pawłowska, Patrycja Praszałek, Sylwia Zwierz – III gim.,
- sportowcy: Aleksandra Duda, Mateusz Przybyło – kl. V; Jakub Pawłowski – III a,
- wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”: Jakub Pawłowski, Julia Chrząścik, Mikołaj Barzyk – kl. III a; Igor Kozioł, Dominik Ostrowski, Wojciech Przybyłowicz – kl. III b; Krzysztof Kędzior – kl. VI.
Wszystkie nagrody dla uczniów zostały zakupione ze środków Rady Rodziców.
Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim życzymy udanych wakacji!
Barbara Mika