Smaller Default Larger

kkk

Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

          Antoine de Saint-Exupéry  

     Uczniowie klasy VI b naszej szkoły 15 stycznia br. obejrzeli, wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Kobylance, spektakl teatralny w reżyserii Cezarego Domagały pt. „Mały Książę”. Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie obył się w ramach projektu „W trosce o rodzinę”.

Ostatni raz grupa 32 uczniów wzięła udział w warsztatach i laboratoriach na Politechnice Krakowskiej.  Tym razem tematy spotkania były następujące: Chemia czy magia, Skarby architektury oraz Energia wokół nas.
       Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu Poznaję zawód inżyniera realizowanego przez Politechnikę Krakowską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wyjazd do kopalni Soli w Wieliczce, na który 11 grudnia 2019 r. pojechali uczniowie klasy VIII i VI b, był nagrodą, jaką zdobyła uczennica naszej szkoły - Kinga Święs - za III miejsce w konkursie pt.  zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ. Uczestnicy wycieczki odbyli magiczny spacer labiryntem solnych korytarzy, poznali tradycje i historię wielickiej kopalni.

Szkolny Konkurs Językowy „7 dni dookoła świata”

W listopadzie 2019 roku zespół nauczycieli języków obcych dla uczniów szkoły podstawowej ogłosił konkurs „7 dni dookoła świata”. Uczniowie klas I - IV mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą atrakcje turystyczne wybranego kraju anglojęzycznego (USA, Wielka Brytania, Australia, Kanada) wraz z krótkim opisem (nazwa atrakcji, miejscowość, kraj itp.).

Konkurs wewnątrzszkolny na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

 Tuż przed Bożym Narodzeniem 42 uczniów z klas I – III naszej szkoły wzięło udział w konkursie na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Prace zostały podzielone na dwie kategorie: szopka oraz rysunek.